Полиране на стопове
Полиране на стопове
Ако се съмнявате … Стоповете могат да бъдат полирани. Понякога дори е необходимо.
Полирането на стоповете се извършва, когато са замъглени или пожълтели или за да бъдат отстранени дефекти или драскотини по тях, причинени от някакви инциденти с автомобила.
Като начало измийте и подсушете добре стоповете.
В случай на дълбоки драскотини, свалете стоповете. В други случаи – покрийте ги с хартия или маскираща лента.
Нашето желание е стоповете да излъчват добра светлина на пътя
Прозрачността им определено влияе върху светлинния лъч. Когато стопът е прозрачен, лъчът не се пречупва и свети по предназначение. Ако обаче стопът е замъглен, тогава светлината е недостатъчна.
Искаме стоповете на автомобила ни да изглеждат като нови.
Както добре и да изглежда Вашият автомобил, ако стоповете са мътни, това веднага ще промени цялата му визия.
Три етапа в процеса на полиране на стоповете:
Първи етап.
Прилага се при дълбоки драскотини. Повърхността на стопа се обработва с абразивен материал с различна абразивност. Всеки следващ материал премахва ефектите от предишния. След последната обработка повърхността на фара трябва да бъде равномерна. Напълно са достатъчни 2-3 минути за обработка на всяка позиция.
Препоръка. Изборът на вида абразивен материал зависи от щетите. Ако драскотините са плитки, можете веднага да започнете с по-малко абразивна шкурка.
Добре е повърхността на стоповете да се овлажни с вода по време на обработката
Втори етап.
Обработка на повърхността с полиращи пасти. Повърхността на стопа е обработена с абразивни полиращи пасти с различни способности за рязане. След обработка с пасти се отстранява матовия изглед, както и остатъчните малки повреди и микропукнатини.
Трети етап. Окончателно полиране на стопове
На този етап можете да използвате мека кърпа от кадифе или микрофибър. Целта е да се премахнат остатъците от полираща паста и други следи от обработка. В този случай ще можете да оцените качеството на извършената работа и, ако е необходимо, да повторите отново.
Необходимост от полиране на стопове | Този процес е необходим, когато стоповете са замърсени или захабени. Освен това полирането отстранява драскотини и дефекти по стоповете. Свалянето на стоповете не винаги е необходимо за да се извърши полирането. |
Ползи от полирането на стоповете | Необходимо е стоповете да излъчват възможно най-добра светлина. Прозрачността им е определящ фактор за това. Освен това, полирането на стоповете допринася за поддържането на добра визия на автомобила. |
Етапи в процеса на полиране | Първи етап – прилага се при дълбоки драскотини. Обработка с абразивен материал. Втори етап – обработка на стоповете с полиращи пасти. Трети етап – окончателно полиране на стоповете. |
Честота на полиране на стопове | Стоповете имат нужда от полиране. Не е необходимо този процес да се извършва често, поради слабия им контакт с прахови частици. Въпреки това полирането на стоповете помага за добра по-добра сигнализация. |
Вижте повече за услугата ни полиране на джанти.